2019 ve 2020 okullar ne zaman açılacak?

2019 ve 2020 okullar ne zaman açılacak?

16.07.2019

2019-2020 Eğitim yılı 9 Eylül 2019 tarihinde başlayacak. Okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5'inci sınıf öğrencileri, ortaöğretim kurumlarında eğitim ve öğretime başlayacak hazırlık sınıfı ve 9'uncu sınıf öğrencileri ile pansiyonda kalacak öğrencilerin, eğitim görecekleri okul hakkında bilgilendirilmesi, akademik ve mesleki gelişimlerinin desteklenmesi, öğrencilerin yeni girdikleri eğitim ortamına kısa sürede uyum sağlamalarına katkıda bulunulması amacıyla 5-6 Eylül tarihlerinde uyum eğitimi yapılacak.

E OKUL KAYIT İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR?

E okul kayıt sorgulama işlemi için https://eokulyd.meb.gov.tr/ adresine girerek TC kimlik numarası ile öğrenebileceksiniz. Bu yıl erteleme için istenen sağlık raporu zorunluluğunun kalkmasıyla kayıt erteleme işlemleri kolaylaşıyor. Çocuğunuz MEB’in belirlediği yaş takvimine göre bu yıl ilkokula başlayacaksa e-devlet üzerinden çocuğun okul numarasını öncelikli olarak öğrenmeniz gerekecek.

MEB tarafından 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında bütün resmi okullarda eğitim görecek olan okul öncesi, 1'inci ve 5'inci sınıf öğrencilerinin kayıtları ikametgah bilgileri esas alınarak e-Okul sistemine işlenecek. Bakanlık tarafından kayıt ile ilgili resmi bir açıklama yapılınca e-okula çocuğun kimlik bilgileri ile giriş yaparak çocuğun kayıt olacağı okulu öğrenebileceksiniz. MEB’den Okul kayıtları konusunda açıklama geldiğinde haberimizin içeriğinde yer alacak.

Millî Eğitim Bakanlığı'nın http://e-okul.meb.gov.tr internet adresinde çocuklarının T.C. kimlik numaralarını yazarak, yerleştirildiği okulu öğrenebilecekler.

E OKUL KAYIT SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ